لاک ناخن و نحوه ی حذف اثر آن از روی فرش ؟

قالیشویی شاپرک

ریختن لاک ناخن برروی فرش حتما برای خانم ها و دختران جوان بارها اتفاق افتاده است. اکثرا هنگامی که این مساله روبرو می شوند، اگر فرششان سفید باشد، کنترل خود را از دست می دهند و سعی می کنند که با یک دستمال معمولی اثر لاک ناخن را از روی فرش پاک کنند.

اما چه می شود؟ نتیجه ای که مشاهده می کنند، مخالف آن چیزی است که فکرش را می کردند.

اصولا اندازه اثر لاک ناخن برروی فرش زیاد نمی باشد و بعضی اوقات به اندازه یک نخود است، ولی همین اندازه هم اگر فرشتان سفید باشد، کاملا مورد توجه قرار خواهد گرفت و اگر سریعاً اقدام به برطرف کردن آن نکنید، اثر لاک ناخن برروی فرش خشک شده و دیگر نمی توان آن را پاک کرد.

پاک کردن اثر لاک ناخن از روی فرش یک پروژه ای زمان بر است ولی اگر به درستی تمامی نکات و دستوراتی را که ما در ادامه بیان می کنیم را انجام دهید، دیگر هیچ اثری از لاک برروی فرش باقی نخواهد ماند.

مقدار موادی که باید برای پاک کردن لاک ناخن استفاده کنید، بستگی به میزان آن برروی فرش دارد. اما در حالت کلی، مراحل پاک کردن لاک هرچقدر هم اندازه آن باشد، یکسان است و فقط کافی است که دستورالعمل های زیر را تکرار کنید.

مواد مورد نیاز برای پاک کردن لکه ناخن از روی فرش:

  • پارچه نرم و تمیز

  • پاک کننده ناخن (با یا بدون استون)

  • آب اکسیژنه

  • آب

  • الکل

  • اسپری مو

  • پاک کننده فرش  

مراحل پاک کردن اثر لاک ناخن از روی فرش

اول ازهمه نباید اجازه بدهید که لاک ناخن خشک شود. باید سریعا و تا هنگامی که لاک تازه است اقدام به پاک کردن آن کنید. برای همین سریعا محیط را مرطوب نگه دارید و اجازه ندهید که به هیچ وجه لاک خشک شود.

 

حتما بخوانید :  چگونه بهترین قالیشویی آنلاین را انتخاب کنیم؟

با استفاده از پارچه و تا جایی که می توانید، لاک را از روی فرش جمع کنید. هر دفعه یا یک قسمت تمیز پارچه اقدام به تمیز کردن لاک کنید. در صورتی که حس کردید، قسمت در حال خشک شدن است، سریعا با آب آن را مرطوب کنید.

یک قسمت از پارچه تمیز را به پاک کننده لاک ناخن آغشته کنید و برروی قسمت بکشید تا اثر لک آن را از بین ببرید. البته بهتر است که از قبل، آن را برروی قسمتی از فرش تست کنید تا مطمئن شوید که اثر بدی برروی بافت فرش ندارد.
اگر این مراحل تا الان برای پاک کردن اثر لاک ناخن از روی فرش موثر واقع شده است، می توانید باز دوباره تاهنگامی که اثری وجود دارد، آن را به کار ببرید.

هر دفعه که از پارچه استفاده می کنید، به علت اینکه رنگ لاک را به خود می گیرد، برای استفاده مجدد، قسمت تمیز را به کار ببرید.

آب را هنگامی که حس کردید اثر در حال خشک شدن است، به کار ببرید.
از الکل یا اسپری مو می توانید برای پاک کردن اثر لاک ناخن استفاده کنید. اگر رنگ فرش شما سفید یا روشن است، بهتر است که از آب اکسیژنه به منظور نماندن هیچ گونه اثری از لاک ناخن استفاده کنید.

لاک ناخن

 

این مراحل را باید تا زمانی که اثر لاک ناخن کاملا از روی فرش محو شود، تکرار کنید.

به محض اینکه اثر لاک از بین رفت، با آب و صابون یا شامپو فرش قسمت را پاک کنید، بعد ازاینکه مراحل کاملا تمام شد، قسمت را آبکشی کنید تا هیچ اثری از مواد شوینده، الکل و غیره برروی فرش نماند.
ماندن این اثرات، به فرش وارد خواهد کرد.

بعد از آبکشی، تا زمانی که قسمت کاملا خشک نشده است، از آن استفاده نکنید.

 

حتما بخوانید :  بهترین قالیشویی تهران چگونه باید باشد ؟

نکات مهم:

استون یک ماده شیمایی است. اگر نگران از بین رفتن رنگ فرش هستید، به هیچ وجه از مواد دارای استون برای پاک کردن لکه ازروی فرش استفاده نکنید.

البته خود لاک ناخن هم یک ماده شیمیایی محسوب می شود و باید در هنگام استفاده کاملا مراقب باشید. به هیچ وجه، بیش از مقدار مجاز پاک کننده استفاده نکنید.

استفاده بیش از حد می تواند به بافت های فرش آسیب برساند. حتما بعد از اتمام فعالیت، قسمت را آبکشی کنید تا هیچ اثری از مواد شیمیایی نماند.

منبع:قالیشویی قاصدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما
Open chat
آیا به کمک احتیاج دارید؟
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟