اشتباهات رایج در خرید فرش دستبافت

فرش دستبافت

یکی از مهم ترین خرید هر منزلی، فرش دستبافت می باشد. انتخاب فرش دستبافت مناسب، تاثیر بسزایی در دکوراسیون منزل شما خواهد گذاشت. فرش دستبافت جز وسایلی است که فکر تعویض آن هر چندین سال یکبار به سراغمان می آید. به همین علت باید فرش دستبافت را برگزینیم که بعد از مدت کوتاهی، پشیمانی به همراه نداشته باشد. زیرا تعویض دوباره آن، از عهده هر خانواده ای بر نمی آید. خانواده ها معمولا در خرید فرش دستبافت دچار اشتباهای می شوند که برای سرپرست خانواده خسارت هایی را در پی دارد. برای جلوگیری از هرگونه ضرر، مراقب اشتباهات زیر باشید:

۱- خرید فرش دستبافت به عنوان آخرین خرید منزل

خرید فرش دستبافت را به عنوان آخرین خرید منزل موکول نکنید. اگر قصد تغییر دکوراسیون منزل را دارید، اولین خرید شما باید فرش دستبافت باشد. زیرا فرش مهم ترین فاکتور موثر در دکوراسیون منزل می باشد. اگر فرش را به عنوان آخرین خرید در نظر بگیرید به احتمال زیاد ماه ها درگیر انتخاب رنگ و طرح فرش هستید.

۲- خالی نگذاشتن کناره های دیوار

امروزه در چیدمان فرش، خالی گذاشتن کنار های دیوار به مسئله مهمی تبدیل شده است. برای منزل باید فرشی تهیه کنیم که حدودا ۵۰ سانتیمتر با لبه دیوار فاصله داشته باشد. با اینکار فضای اتاق بزرگتر نشان داده خواهد شد. در نظر داشته باشید که در اتاق های خیلی کوچک، این فاصله را حدودا ۳۰ سانتی متر یا کمتر در نظر بگیرید.

۳- انتخاب فرش دستبافت بسیار کوچک

اگر فرش کوچکی را برای منزل انتخاب کنید، محیط خانه نیز کوچکتر به نظر می رسد. فرش باید آنقدر بزرگ در نظر گرفته شود که کف اتاق ها را بپوشاند. یا حداقل قسمتی اعظمی از اتاق را در بر گیرد. به عنوان مثال در اتاق نشیمن که محلی برای مهمانان و گپ زدن می باشد. فرش باید به قدری بزرگ باشد که حداقل پایه های جلویی مبل روی آن قرار گیرد. فرش در اتاق خواب نیز باید به گونه ای باشد که وقتی کنار تخت نشسته اید، در زیر خود وجود فرش را حس کنید.

۴- استفاده از یک لایه فرش 

اگر فضای خانه شما بزرگ و فرش شما کوچیک است می توانید با استفاده از یک فرش بزرگ ارزان به رنگ خنثی نظیر فرش کنفی و فرش حصیری این مشکل را حل کنید. به این گونه که با فرش ارزان قیمت و بزرگ کف منزل را پوشانده و سپس فرش طرح دار را روی آن قرار دهید.

۵- عدم استفاده از رنگ و طرح متضاد

در انتخاب طرح و رنگ فرش، اختلاف رنگ با سایر لوازم خانه و یا رنگ دیوار را در نظر بگیرید. وجود تضاد در رنگ های دکوراسیون یک امر ضروری است. اگر در کل دکوراسیون و دیوارها فقط یک رنگ انتخاب کنید منزلی بسیار کسل کننده و بی روح خواهید داشت.

۶- عدم استفاده از زیر فرشی

با استفاده از موکت و یا پد فرش از لیز خوردن فرش در هنگام پا گذاشتن روی آن جلوگیری خواهید کرد. همچنین در هنگام راه رفتن روی فرش با وجود موکت و یا پد، در پاهایتان احساس لطافت و نرمی می کنید. ناگفته نماند که از چسب فرش برای اینکار استفاده نکنید. زیرا باعث آسیب به فرش خواهد شد.

منبع:اتحادیه قالیشویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
آیا به کمک احتیاج دارید؟
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Buttonتماس با ما